You can access the app using desktops, laptops, netbooks, tablets or mobile devices to get the Cost Per Litre or Price Per Litre. CO2 emissions from aviation fuel are 3. Miningweekly Rare Earth Metals News. Estimated API Price per kg in USD for POLYETHYLENE obtained from the import, export data from major ports of India PharmaCompass' API Reference Price for POLYETHYLENE determined using sample data obtained from Indian Trade (Import/Export). Find Silver Price in India, Silver Price Forecast, Price Chart, News. Also find conversion for Middle East currencies. 49 : Fresh Turkey Crown (UK) Per Kilo: £5. 36 kg to get the price in kilograms, which is $1. The stated cost per kilo is more like $10/kg in order to hit airline-competitive prices. "Plastixx" is the name of the PIE polymer price index introduced in June 2005. They are available at affordable prices. 00 per tonne. Air Products (NYSE: APD), a leader in hydrogen fueling and infrastructure worldwide, today announced that it has achieved a pricing milestone at several California fueling stations, which are now offering hydrogen to fuel cell electric vehicle customers at under $10 per kilogram. Graph current prices, landed cost and margins to learn which market offers the best netback for a given product and origin. Average Farm Input Prices for Alberta Buildings and Building Supplies Machinery parts and repairs Farm Machinery Feed Fertilizer, Chemical and Drugs Seed and Energy Buildings and building supplies. Did you know you can shop for our range of wagyu beef by price per kilo too? Explore the wide variety of Wagyu meat we have on offer in our selection below. 22 per Kg, also check out recent CNG prices in Mumbai along with the price history at DriveSpark. All steel tools, conversion tables and metal weight calculators in one place. Some of the products tracked daily include Crude Oil, Naphtha, Aromatics, Olefins, Polyolefins and Petrochemical Intermediates for the global markets with a special focus on Asia, India, The Middle East, Europe, US, Latin America and Africa. Main Line /Sales Dept. The hemp market is poised for massive growth with unprecedented interest from farmers, processors and consumers, fueled in part by the extraordinary demand for CBD-based products. 1 gram (kg) is equal to 1000000 tons (t). At Melbourne Copper Scraps, we are committed to offering the best scrap copper prices in Melbourne. In your case, you. This 1 kilogram gold bar is manufactured by the Royal Canadian Mint. Below are live silver spot prices per troy ounce, gram, and kilogram. Palladium Prices Updated Every Minute. 5 UNIT INSULIN PER KG OF BODY WEIGHT, There are 2. As a result, the price of aluminum dropped from around $1200 per kilogram in 1852 to around $40 per kilogram in 1859. 2019 or next price revision whichever is earlier (Excluding Deemed Export or BOPP contracted sales). Usually used in the dealing of cocaine or other drugs that come in a powdered form. -Iran tensions, with prices falling marginally as the week ended to Rs. For Child 1–2 months 30–60 mg every 8 hours as required, maximum daily dose to be given in divided doses; maximum 60 mg/kg per day. Quantity entered is per kilogram of granulated cork. Home Security - Safety Lockout - Commercial Security × Close. Conversion of milk price from one currency and measurement system to another can be a confusing task. 62262 pounds. 44,000 per kg. Pricing data is obtained from both station operators and station users. Looking For Scrap Metal Prices Per KG in Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide, New South Wales, Victoria, Queensland and throughout Australia. Only five years ago, it was trading at $20 a kilogramme against some $515 now, down from a recent peak of $600 and compared to a silver price of $528/kg. You can use the interactive precious metals chart to switch between currencies and also among the four types of precious metals. The average price per night for a 3-star hotel in Bishkek this weekend is $48 or, for a 4-star hotel, $76. Nov 06, 2019 · NEW DELHI: The retail price of onions has risen by 45 per cent in the last one week to Rs 80/kg in the national capital despite the central government's measures to boost supply and contain price. 35 per pound. The index and price data shows the global average price paid at the refinery for aviation jet fuel on the reported date. Average prices for Arabica and robusta coffee worldwide from 2014 to 2025 Published by H. Food Prices in India. 23% 3) A sugar solution was made by mixing 7 ml of a 50% sugar solution and 3 ml of a 80% sugar solution. Linear low-density polyethylene (LLDPE) is a substantially linear polymer (polyethylene), with significant numbers of short branches, commonly made by copolymerization of ethylene with longer-chain olefins. The recommended daily allowance (RDA) for an adult is 0. However, if you have values that you believe are more accurate, use them for your calculations, and please send me an e-mail to let me know what your. Our entire range is manufactured from the top quality plastics and designed in superior quality molds to ensure about the purity, effectiveness and precise pH value for the optimum performance. com is a web app for comparing the cost per item or price per piece of goods. 19 per kg that is a price of 4p per km. KEROSENE The monthly allotment of kerosene to Tamil Nadu by Government of India which stood at 52,806 kilo litre in April 2011 has been brought down by Government of India to 39,429 kilo litre in April 2012. Amethyst Stone is a reliable natural stone with natural color. Two important developments in the 1880s greatly increased the availability of aluminum. “They (sayote) are currently being bought at P2 per kilogram by middlemen. The first of the two price columns shows the price in US dollars per kg of the compound specified. We also have 100 breeding sheep and 400 fattening pigs. There are so many who still don’t know the actual method of dyeing cost calculation in wet processing industry. Bookmark this page and come back whenever you need to know the price of a g of 18 karat gold. For Lamb Shanks, Lamb Chops, cutlets or Lamb Racks buy online for Lamb delivered on an overnight service. RIL revised upwards domestic basic prices in all PP/ LDPE / LLDPE grades and Rolled over basic prices HDPE / PVC grades w. so 180 g cost $10. dollars per thousand square feet. Toxic effects begin to occur at doses above 20 mg/kg of elemental iron. The chart indicates the daily price movements of International Scrap Metal Prices for Shredded Aluminum. Platinum Price Per Kilo in Australian Dollars. 591754 per kilo. Kilogram : It is a unit of mass which is equal to mass of the International Prototype of the Kilogram (IPK). Dec 14, 2018 · Drugs. Travelling with us. Converting 11 kg to lb is easy. 2019 or next price revision whichever is earlier (Excluding Deemed Export or BOPP contracted sales). This price is live and this page updates every 30 minutes with the most recent gold price. uk Telephone : Consumer Price Inflation Enquiries: +44 (0)1633 456900. Gold charts in ounces, grams, kilograms. Order 24/7 at our online supermarket Woolworths Olives Green Stuffed Chilli Garlic per kg | Woolworths If you are using a screen reader to navigate the Woolworths website please select the "Accessibility On" switch in accessibility settings. There are 106 ldpe price per kg suppliers, mainly located in Asia. Coal Price: Get all information on the Price of Coal including News, Charts and Realtime Quotes. 91 USD/lb 52 Week High 8. Welcome to the Gold Rate per Kilo in USA. 94 per kilogram. 025/lb decrease which should come through for Nov contracts. It can be operate at cryogenic temperature (the lowest temperature can reach 70-110°C). It is obtained commercially by fractional distillation of liquid air. PE - All Ex-works & Ex-Depot sales orders of all HDPE, LLDPE & LDPE grades will be LIVE. Most are from BOCA or ASAE tables. 18 per person per km. This quantity varied between 54. 00869 per gram. Material availability for most grades was generally adequate and there were some sharp one-off deals offered. Plastics are widely used in different industries such as automobile, packaging, consumer goods etc. If you want to sell scrap metal for the best price per KG/Kilo/Kilogram in your area check our price per kg calculator opposite to reveal the true value of your scrap metal. Palladium Prices Updated Every Minute. 44,500 per kg on 19 July after fresh U. Scrap yards have similar price tags and they accept most metals. Then take the price per lb, look it up in the kilogram side and the value in the pound side is the price per kg. Silver Price Per Ounce = 17 US Dollar Bid Price: $17 Ask Price: $17. 0 kg of gasoline in France, assuming gasoline has a specific gravity of 0. For math, science, nutrition, history. Orchard direct fruit, fresh from our trees to you Our trees thrive in gravelly soil in a protected valley which means they get the best growing conditions in the Perth area. Although prices are down. Never miss a great news story!. PriceSpy Forum Purchasing from Supero NZ, experience. Offered granules are manufactured using high-quality material and modern tools keeping in mind the set norms of market. 24k, 22k, 18k, 14k gold rate 24-hour realtime at livepriceofgold. Material availability for most grades was generally adequate and there were some sharp one-off deals offered. Food Prices in India. The kilogram is the base unit of mass in the International (SI) System of Units, and is accepted on a day-to-day basis as a unit of weight (the gravitational force acting on any given object). 20/kg Additional 22 pence to a packet (30g) of pipe tobacco You can find information about the rates on tobacco for heating in the Tobacco Products Duty guide. The close price is the price when the trade had ended for the day for Shredded Aluminum. The more sets you buy, the higher the savings per shipment. 90 per liter. Silver melts on MCX, down 2% on day. Suitable for applications on “entry level” wrapping machines with medium prestretch (up to 250%), 333 can replace traditional Power film saving up to 35% material. Online conversions for food price. Crude oil prices & gas price charts. Configure your mission, reserve your flight, and learn more about the Griffin Lander. Founded by two doctors. Note: Please wait 60 seconds for updates to the calculators to apply. 13 / kg) The price range may differ depending on region and product group and as contracts allow. 99 per kg (equivalent on a price per energy basis to $5. Silver Mercury Price Per Kg - Silver Mercury For Sale. British Fleece Wool Price Indicator. Once again, completed volumes and availability favored CoPP over HoPP. Register now and save with our Low Price Promise. The low prices of Fandoghi pistachios due to the high performance of this tree, the smaller the size of the pistachio and, of course, its lower storage costs. Reference prices in this webpage are therefore to be considered only as indications of pure statistical nature. The calculations are made monthly on the basis of the market prices for standard thermoplastics and engineering thermoplastics determined and published by PIE. This plugin allows you to add quantity and user-defined calculators to enable the listing of products that are sold per unit with a known measurement (for instance, tiles with an advertised square footage per box), or products which are priced by the foot, square meter, cubic yard, kilogram, etc and are purchased using a custom measurement (such as fabric). Tea worth Rs. 1 kg to tonnes = 0. This table lists the elements by their name and gives some historical prices for them and their commonly traded compounds. 73 billion by 2022, at a CAGR of 4. We are constantly striving to update our prices on a daily basis and we also provide prices for items like car batteries, aluminium cans and wiring or plates too. We recomend that you download our LSL App, give you access to your mart accounts as well as a complete farm management software suite. Palladium price per kilo today is being updated once every 1 minutes. Gasoline prices averaged $2. Matching up with the diverse requirements of the customers, our company offers high quality range of LLDPE Granule. Common Types of Polyethylene (PE) PE belongs to polyolefin family of polymers and is classified by its density and branching. 1 Copper Coil: £4. How much heroin costs and the sale price of heroin are based upon the United Nations Office on Drugs and Crime’s World Drug Report unless stated. Pak Direct Cargo | Cargo to Pakistan Azad Kashmir Azad Kashmir £ 1 /kg — Pakistan £1. Oct 09, 2019 · New Delhi, Oct 09: After onions, retail price of tomatoes shot up to Rs 80 per kilogram in the national capital on Wednesday due to supply disruption caused by heavy rains in key growing states. To make sense of the price per tonne, we must take account of the moisture content of the feed and also its ME and protein concentration. This online web and mobile app called PricePer100g. Stainless Steel pipe Price Per foot, Price of Stainless Steel Pipe in india, seamless stainless steel pipe price, SS 304 round pipe Price in India, jindal SS 316 pipes price, also Check 316 Stainless Steel Pipe price history. This LLDPE Granule is known for its optimum performance and accurate pH value. 90 per kilo, chicken thighs down $1 per. When booked on the flydubai website, via flydubai Customer Centre or a flydubai travel partner, the infant fare will be AED 75 per sector plus taxes. 10: Fresh Turkey Butterfly 4kg+ Per Kilo: £5. Assumes various sizes sold at the same rate. Dec 04, 2019 · With the current price of saffron being Rs 80,000 to Rs 1 lakh per kilogram, this could mean a huge profit to the farmers. 25 per lb: Convert 3. The reason being that the price is now equivalent to that of gold per kilo, and is eight times the price it was just a few years ago. com is a web app for comparing the cost per item or price per piece of goods. Although the small bag of candy costs a lot less than the big bag, it costs a whopping $8 per pound. Price per Carat for Colored Gemstones Most gemstones are priced according to weight, on a per carat basis. Variances are measured according to the state of the scrap and other factors including other metals and materials that may be attached to your copper. “The reason is very clear. Reported estimates include each product's average retail price per pound and per edible cup equivalent (the unit of measurement for Federal recommendations for fruit and vegetable consumption). July 2019- Week 4 (22-28): Silver rates in India opened the week higher at Rs. Stirlings Performance Steels is a privately owned importer, stockist and distributor of stainless steel, nickel alloys, duplex, super duplex and copper nickel products. The GTO per-kilo launch cost estimates shown in the second graphic are calculated using the lower end of any GTO payload and cost-per-launch estimate ranges provided in the FAA report. Its list prices for general purpose LDPE film were increased by Rs1. When booked on the flydubai website, via flydubai Customer Centre or a flydubai travel partner, the infant fare will be AED 75 per sector plus taxes. Estimated biosimilar prices were US$48–71 per patient per year for RHI, US$49–72 for neutral protamine Hagedorn (NPH) insulin and US$78–133 for analogues (except detemir: US$283–365). Average wholesale case price per pound across all reporting regions. Feb 04, 2017 · In this case ~$70 000 per gram for 41K. Founded by two doctors. 5 kilograms. About this Price of Helium calculator; The materials price calculator performs conversions between prices for different weights and volumes. Today, more and more people also know lithium-ion batteries, because of the proliferation of mobile devices such as smartphones and tablets. Grocery prices in Australia. 54 euro/liter, and the exchange rate was $1. Skyrocketing poaching levels are driven by tremendous growth in the retail price of rhino horn, from around $4,700 per kilogram in 1993 to around $65,000 per kilogram in 2012. 001 metric tons in a kilogram. This LLDPE Granule is known for its optimum performance and accurate pH value. What is LLDPE (Linear Low- Density Polyethylene)? Linear low-density polyethylene is a kind of linear polymer which was first produced by DuPont in 1959 in Canada, with a number of short branches formed by copolymerization of ethylene with different long chains of olefins. Founded by two doctors. In the capital of Luxembourg City, coffee shops abound, serving both simple filter drip coffee as well as artisan drinks. Apr 10, 2013 · Methylated: up to EUR 0,14 / kg = (USD 0. Yield is the measure of a film's coverage per unit weight. Display the values of the calculator in page header for quick reference. The calculations are made monthly on the basis of the market prices for standard thermoplastics and engineering thermoplastics determined and published by PIE. In case the government's benchmark coal price (HBA) falls below this level - as was the case between September 2014 and November 2016 - then the selling price will be conform the HBA. This online web and mobile app called PricePer100g. 2019 Price protection in PP grades w. To add a Buy / Sell / Trade listing to this category of the Exchange, choose Add: Exchange Listings. Opal price revision: HDPE and LLDPE prices reduced by INR 1000/MT and PP prices reduced by INR 1500/MT 21-Nov-19 IOC polymer price w. It is not an easy task that we have normally seemed. How much would you have paid, in dollars, for 50. In 2010, they scaled back their mining because of increasing costs in production. 75 per kg a week before. 25 US$/lb November 29, 2019 UxC* $26. Frank online now. This will not work since prices with diesel are almost aligned. 25 per lb: Convert 3. since One kiwi weighs 60g. 34 a kilogram while Limpopo pays the least with a average price paid per kilogram of R52. an yet we talk of more showdown. The number is 18, or $1,800 per carat. 48 - $59543. Robberies of horns from museum specimens across Europe have taken place. 2046 pounds per kilogram, you would need to take the $2. 62262 pounds. 025/lb decrease which should come through for Nov contracts. Polyethylene (Low Density) LDPE, LLDPE - used in Squeeze bottles, toys, carrier bags, high frequency insulation, chemical tank linings, heavy duty sacks, general packaging, gas and water pipes. Scrap Copper Prices Price Per Kilo (Kg) Braziery Copper: $1. In September 2014 the average price of gasoline in France was 1. 2019 till 30. Type in your own numbers in the form to convert the units! ›› Quick conversion chart of USD/kilogram to USD/lb. All competent cooks should be skilled in buying the appropriate ingredients, in accurate amounts, at the right time, and at the best price. 07 per quarter: Water usage charge; Block 1: first 440 litres of water used per day: $2. Rubber price per pound 2018-2019 Published by M. Silver Price Thailand. Economy set prices Prices in EUR 1 per Set of 10 (price per stamp). Units: Price per kilogram / Price per 0. Home of Metals Prices and News. The kilogram is the base unit of mass in the International (SI) System of Units, and is accepted on a day-to-day basis as a unit of weight (the gravitational force acting on any given object). Today's CNG price in Pune is ₹ 56. 96 kg/l means that 1 liter weighs 0. Item Name Item Code (if any) Inventory available in Tonnes Price per kg (in Rs. Hastelloy Alloy Price, Hastelloy C276 Price Per Kg, Hastelloy C22 Price, Price of Hastelloy Pipe, Hastelloy Tube, Hastelloy Tubing, Hastelloy Round Bar, Hastelloy Fasteners, Hastelloy Bolts, Hastelloy Pipe Fittings. Our coffee beans price per kilo varies on the variety. 28% from last month and 0. Linear Low Density Polyethylene Film (LLDPE) Blown Linear Low Density Film. If you buy them in smaller quantities, creek rocks sell for $0. Based upon average price across all reporting regions. RIL revised upwards domestic basic prices in all PP/ LDPE / LLDPE grades and Rolled over basic prices HDPE / PVC grades w. Livechennai. New Delhi: Showing no signs of cooling down, retail onion prices have continued to spiral, touching as high as Rs 165/kg on Friday even as the government grapples to boost the supplies through. Variances are measured according to the state of the scrap and other factors including other metals and materials that may be attached to your copper. Gold Price per Kilo UK (£) Follow the gold price per kilo via our fast-loading gold charts. Live Prices. However, PolymerMIS is not liable for any errors, omissions, inaccuracies, misinterpretation at user end and incorrect judgement at user end and shall not be responsible for any loss incurring to the user from the usage of information provided on this web site or through the. Price of Silver – Understanding the silver market and the price of silver. Did you know you can shop for our range of wagyu beef by price per kilo too? Explore the wide variety of Wagyu meat we have on offer in our selection below. 1 kg to tonnes = 0. 20 per kilogram) then it is necessary to know just what units are being used for the purchase. On BullionVault you place orders in kilograms. Hope it could help the buyers to do the approximate evaluation to the prices of iron castings. Polyethylene Granules are created through polymerization of ethene. Professional Plastics is a leading supplier of Plastic Sheets, Plastic Rods, Plastic Tubing, Plastic Films & Precision Fabricated Plastic Parts. Therefore, 88 cents per pound is equal to $1. When applicable, students can select specialists such as ESL, Technical Writing, or Creative Writing experts. Supermarkets competing with one another often charge different prices for the same items and frequently offer specials. As reported by Glamour i3s owners, the real mileage of Hero Glamour i3s is 55 kmpl. This table lists the elements by their name and gives some historical prices for them and their commonly traded compounds. The mass m in tons (t) is equal to the mass m in kilograms (kg) divided by 1000: m (t) = m (kg) / 1000. per card per month for other places. 25 kg to lb: 3. Find Silver Price in India, Silver Price Forecast, Price Chart, News. 8 grams of protein per kilogram of body weight. To know the dyeing cost calculation is very important for all the persons related with textile dyeing job. Lldpe price products are most popular in United States, Australia, and Philippines. Oct 09, 2019 · As per the central government data, the average retail price of tomato in Delhi increased to Rs 54 per kg on Wednesday from Rs 45 per kg on October 1. 34 carat H VS2, first select the 0. 15 Buy gold bars, gold coins, silver bars, silver coins, platinum bars, platinum coins and palladium bars only after comparing current prices of these precious metals. Enviroflex Smooth LLDPE - 40 mil. 591754 or basically $6. 00 per tonne. Tea worth Rs. Simply enter the total number of platinum grams and/or kilos into the platinum per gram calculator located below. Packaging producers saw some cost savings last year as the drop in oil prices lowered the cost for a variety of chemical products. Here you can make instant conversion from this unit to all other compatible units. 60 per pound for the same product. V) stock quote, history, news and other vital information to help you with your stock trading and investing. Price Of Silver. Market & price developments. Get an instant quote by downloading the Lalamove app and registering for an account. 75 per kg ( Rs 82. 9 pence per km based on a fuel consumption of 5. 79 per quarter: $57. It is not an easy task that we have normally seemed. Display the values of the calculator in page header for quick reference. For more information on recycling metals, see our articles on scrap iron prices , scrap stainless steel prices , and scrap copper prices. 591754 per kilo. Main Line /Sales Dept. Nov 25, 2019 · Gold Price Network ™ is the fastest growing gold price portal that provides you with detailed gold price reports in over 100 currencies per ounce, gram, and kilogram in different carats 24k, 21k, 18k, 14k, and 10k. All prices are per kg. LME Copper Contract specifications. Silver Mercury Price Per Kg - Silver Mercury For Sale. Product Snapshot Learn feedstock, monomer and polymer prices and changes for a particular product in all markets at a glance. ? I'm doing a report for my science class [8th grade, by the way] and I need to know the price of pure oxygen. The current price of kilogram is available in US Dollar in 24k, 22k, 23k, 21k, 20k, 18k according to New York (USA) time (GMT-04:00). 00 per tonne. Lldpe price products are most popular in United States, Australia, and Philippines. Prices are stable in the range $14/kg, down from earlier highs of around $20/kg. 18 / kg) Co-Ether: up to EUR 0,14 / kg = (USD 0. The price for scrap metals per kg, listed below, is for the 'clean metal'. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. 00 US$/lb November 25, 2019. “The price of onion is rising steadily. However, if required to make comparisons between different prices which are given for different units (like 1. Reliance Polymers offers the entire range of HDPE, LLDPE, High & Low Density Polyethylene, UHMWPE, Homopolymer and Repol across sectors such as packaging, agriculture, automotive, housing, healthcare, water and gas transportation, and consumer durables. To read more about Amethyst Stone please click here. How to Convert Fabric Price from per Yard to per Kg This is a common fact that we need to convert fabric length from one unit to another. Main Line /Sales Dept. Use any of our images free of charge: You can incorporate any of our graphic images into your web page(s). 60 per gallon of gasoline), which translates to an operating cost of $0. Woolworths Online supports the Responsible Service of Alcohol. Prices are stable in the range $20/kg, at a small premium to Chinese oil. Medium car (1. Check out the last 10 days trend of 1 Gram & 10 Gram Bangalore Silver Rate in Indian Rupees at Policybazaar. The 3-cent LLDPE decline came. For a 150-pound person, that's about 55 grams of protein per day. Polymers with densities less than. HDPE price is hovering around Rs 87. The latest Tweets from "SAMYAK"BAZAAR PVT. The Price for each type of vegetable is in Philippine Peso per Kilogram or per piece if stated. Common iron meteorite prices are generally in the range of US$0. 15 Buy gold bars, gold coins, silver bars, silver coins, platinum bars, platinum coins and palladium bars only after comparing current prices of these precious metals. A half pack would include 1 leg in 1,2 or 3 pieces, 1 Shoulder on or off the bone in 1,2 or 3 pieces (-500g from pack total when shoulder off the bone). Tea worth Rs. Please scroll down for a full, interactive silver price chart, and view our popular silver bullion products. Bookmark this page and come back whenever you need to know the price of a g of 14 karat gold. Get contact details & address of companies manufacturing and supplying Stretch Film, Stretch Wrap Film, Stretch Wrap across India. Online calculator that allows you to calculate the cost of running per kilometer, petrol / diesel price per kilometer and fuel average used per kilometer while using car and other vehicles. 89/kg in the northwest region and 33. Here you will be able to find up to date scrap metal prices per kilo for copper, aluminium, steel, iron, lead, brass and a large number of other types of metal too. 435, down from 1. Platinum Price Per Kilo in Canadian Dollars. To take advantage of the no-charge service you must make the image a hotlink to www. Automate your eCommerce shipping with Shiprocket. The prices shown are those that are correct at the time they are entered. 9 Purchasing. Save the values of the calculator to a cookie on your computer. We will further develop our work on this topic in the future (to cover it in the same detail as for example our entry on World Population Growth). Healing is the best way. 2038 per kilolitre. Special on our delicious Bostock’s Organic Chicken Drums. Yield is the measure of a film's coverage per unit weight. 21st February 2019. We are devoted towards Manufacturing and Supplying the qualitative range of LLDPE Industrial Liner in Vapi, Gujarat, India, as per client's precise need and requirements. 7 Kg Heavy Healthy Whole Piece Bamboo Cutting Board Kitchen Chopping Board Anti Microbial Antiskid Can For Bone. 99 per kg (equivalent on a price per energy basis to $5. $2/kg 2) A sugar solution was made by mixing 8 qt. 07qt for $32. org - The No. com is a web app for comparing the cost per item or price per piece of goods.